Новоайдарська громада
Луганська область, Щастинський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Повідомлення та аналіз регуляторного вливу пегуляторного акту

 

Повідомлення

про оприлюднення регуляторного акту проекту рішення Новоайдарської селищної ради «Про затвердження Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області»

      Виконавчий комітет Новоайдарської селищної ради Новоайдарського району Луганської області повідомляє, що спільною робочою групою Новоайдарської селищної ради розроблено регуляторний акт – проект рішення Новоайдарської селищної ради «Про затвердження Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області».

      Проект спрямований на визначення системи місцевого самоврядування територіальної громади селища Новоайдар, форми та порядок діяльності територіальної громади, її органів та посадових осіб, гарантії прав жителів селища та сіл, які входять до складу територіальної громади.

       Проект даного рішення розроблено відповідно до Конституції України, Європейської хартії місцевого самоврядування, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та інших законодавчих актів.

      Зауваження та пропозиції надсилати за адресою: 93500  вулиця Дружби, 1 смт.Новоайдар, Новоайдарського району, Луганської області, виконком селищної ради.

     Зауваження і пропозиції приймаються протягом одного місяця з дня оприлюднення проекту регуляторного акту та відповідного аналізу регуляторного впливу.

      Зауваження та пропозиції подаються у письмовому вигляді від фізичних осіб за особистим підписом; від юридичних осіб – на фірмових бланках, (при наявності печатки) завірені печаткою.

 

 

   Новоайдарський селищний голова                                  І.В. Шопін

 

 

 

 

 

 

 

 

Аналіз регуляторного впливу 

регуляторного акта – проекту рішення  Новоайдарської селищної ради

«Про затвердження Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області»

 

          Даний аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до ст. 4, 8 Закону України “Про засади регуляторної політики у сфері господарської діяльності”, Методики проведення аналізу впливу регуляторного акта, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004р. № 308 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акту».

    Назва регуляторного акта: рішення  Новоайдарської селищної  ради  «Про затвердження Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області»

    Регуляторний орган: виконавчий комітет Новоайдарської селищної ради.

Розробник документа: Спільна робоча група Новоайдарської селищної ради, виконавчий комітет.

   Проект Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області оприлюднюється на офіційному інформаційному стенді в приміщенні селищної ради та на сайті Новоайдарської селищної ради:  http://novoaydar.selrada.org.ua

1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв'язати шляхом державного регулювання. 

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» та Європейською хартією місцевого самоврядування передбачено право представницького органу місцевого самоврядування на основі Конституції та законів України прийняти Статут територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області з метою врахування історичних, національно-культурних, соціально-економічних та інших особливостей здійснення місцевого самоврядування.

    Члени територіальної громади, як основного суб’єкта місцевого самоврядування, відповідно до законодавства мають права щодо прийняття участі у діяльності та контролю за органами місцевого самоврядування, однак, на даний час практична реалізація даних прав знаходиться на низькому рівні. Так, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлено низку норм безпосередньої демократії, зокрема скликання та врахування рішення загальних зборів громадян, організація та проведення громадських слухань, місцевих ініціатив та ін., процедура здійснення яких потребує визначення у Статуті територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області.

    Крім того, вказаним законом встановлені правила щодо здійснення місцевого самоврядування для всіх територіальних громад. Такий підхід не дозволяє враховувати історичні, національно-культурні, соціально-економічні особливості кожної територіальної громади.

       Враховуючи вищезгадане, виникла необхідність у розробці і затвердженні Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області.

2. Цілі державного регулювання.

    Закріплення норм, встановлених Конституцією, законами України, Європейською хартією місцевого самоврядування, встановлення порядку їх виконання, вираження особливостей, які властиві мешканцям територіальної громади селища Новоайдар, пропонується вирішити шляхом затвердження Статуту.

3. Альтернативні способи досягнення встановлених цілей.

    Альтернативою є прийняття низки рішень селищної ради для врегулювання важливих питань територіальної громади. Даний спосіб не є ефективним з декількох причин:

- Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» прямо встановлюється, що визначення, зокрема проведення громадських слухань,  загальних зборів громадян, внесення місцевих ініціатив встановлюється Статутом територіальної громади;

- вирішення важливих питань для громади шляхом прийняття різних рішень селищної ради значно ускладнює інформованість членів територіальної громади стосовно їх прав у здійсненні місцевого самоврядування;

- сукупність рішень  селищної ради за своєю суттю не можуть врахувати та систематизувати історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості здійснення місцевого самоврядування на території Новоайдарської селищної ради.

4. Механізм, який пропонується застосувати для роз’яснення проблеми, і відповідні заходи.

   Пропонується офіційно закріпити історичні, національно-культурні, соціально-економічні та інші особливості територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області. Статутом регулюються права членів територіальної громади на проведення громадських слухань, загальних зборів громадян, внесення місцевих ініціатив та встановлюється порядок їх реалізації. Прийняття Статуту встановить чіткі вимоги по механізму участі членів територіальної громади у вирішенні важливих для селищної ради питань та визначить особливості здійснення місцевого самоврядування на території Новоайдарської селищної ради.

5. Обґрунтування можливості досягнення встановлених цілей уразі прийняття регуляторного акта.

  Досягнення цілей, поставлених розробниками пропонується вирішити шляхом обов’язковості виконання норм Статуту всіма членами територіальної громади та органами владних повноважень. Також пропонується проведення широкої інформаційної кампанії щодо роз’яснення положень Статуту та інформування мешканців територіальної громади.

6. Очікувані результати прийняття акта.

    Дія зазначеного регуляторного акта поширюється на осіб, які зареєстровані та постійно мешкають на території територіальної громади селища Новоайдар, а також на фізичні і юридичні особи, підприємства, установи, організації, розташовані на території громади.

    Для визначення очікуваних результатів прийняття запропонованого регуляторного акта, які виникають у різних груп суб’єктів, на яких поширюється дія цього акта, наведена таблиця аналізу вигод та витрат.

Сфера впливу

Вигоди

Витрати

Члени територіальної громади

Одержання можливості активно впливати та брати участь у вирішенні  проблем, можливість отримати певні важелі щодо рівноправної, партнерської ролі у місцевому самоврядуванні; інструмент розвитку і формування власне самої громади, застосування методу партиципаторного бюджетування

 

Відсутні

Органи місцевого самоврядування

Можливість реальної кооперації у вирішенні проблем, передача частини повноважень і відповідальності іншим суб’єктам самоврядування селищної територіальної громади за їх розв’язання

Витрати на розповсюдження та тиражування прийнятого рішення

Інтереси суб’єктів господарювання

Мінімізація виникнення корупційної складової при започаткуванні та здійсненні підприємницької діяльності при зверненнях до органів влади за отриманням адміністративної послуги

 

Витрати часу на ознайомлення із Статутом

 

 7.  Визначення строку дії регуляторного акта.

     Дія зазначеного регуляторного акта - постійно.

      До чинного акта Статуту територіальної громади селища Новоайдар Новоайдарського району Луганської області протягом його дії можливе внесення змін та доповнень.

8. Визначення показників результативності акта.

    Для визначення результативності цього регуляторного акта пропонюється встановити наступні загальні показники:

- кількість проведених зборів в трудових колективах;

- кількість внесених місцевих ініціатив.

9. Заходи, за допомогою яких здійснюється відстеження результативності акта.

    Відстеження результативності регуляторного акта буде відбуватися в порядку, передбаченому статтею 10 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та згідно Постанові Кабінету Міністрів України №308 від 11.03.2011 «Про затвердження методики проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

 

Секретар селищної ради                                                                О.М.Бочаров

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано